9/01/2013

#1 Karnawał blogowy [2/2]

Fotografia autorstwa Andy'ego Chana.

Bez zbędnych wstępów, lecim z tematem.

6. Pusiek, Bij, gryź i wal go w zęby czyli o ekranowej przemocy słów kilka - jak w tytule, w reakcji na dość absurdalny tekst o "Bioshock: Infinite" Pusiek pochyla się nad tematem przemocy w kulturze, co pokazać można, czego podobno już nie wypada i jak absurdalne bywają próby ustalenia granic "przyzwoitości i dobrego smaku".

7. Ania, A co z dyskryminacją panów? - o uprzedmiotowieniu kobiety pisze się często, za każdym razem z grubsza to samo. Tym razem Ania patrzy na drugą stronę medalu, porusza też ciekawy temat: jak ma się fangirlowanie postaci do samego aktora. Garść fajnych spostrzeżeń, z których jedno wynika: panowie, jedziemy na tym samym wózku.

8. Suzarro, Carnival animal - bardzo fajna recenzja bardzo fajnego serialu, jeden z tych tekstów, po przeczytaniu których zaczynam się zastanawiać nad sensem pisania własnej notki. Suzarro idealnie uchwyciła istotę "Hannibala" i cały urok tej produkcji.

9. Salantor, Kiedyś się z tym zapoznam - rzecz, o stosikach wstydu. Tych takich, co zalegają na wszystkich parapetach i listach "na kiedyś". Plus, tekst Łukasza potwierdził moje podejrzenia, że jestem opóźniona bardziej, niż mi się wydawało, wszak "Gry o tron" wstyd nie oglądać.

10. Zwierz popkulturalny, Rozmawiać to tak łatwo powiedzieć czyli o kulturalnej wymianie zdań w Internecie - tytuł mówi wszystko. Pardon, za linkowanie do starego bloga, piszę w pośpiechu :<

11. Rusty Angel, Bohater kradnący - o postaciach, które miały być właściwie dodatkiem do main hero, a tak jakoś wyszło, że skradły zbiorowe serce fandomu. 

Enjoy, przyjemnej lektury, miłej niedzieli, ja tymczasem lecę docinać wykładzinę :3