2/07/2016

Fanart recs #2 | Marvel (1)

A żeby wam się nie nużyło podczas przeglądania obrazków poprzetykałam linki do obrazków innymi obrazkami. | Panele pochodzą z tego zeszytu.

1. Pati Cmak (Tumblr | Society 6), czyli moja absolutnie ulubiona artystka tworząca w Marvelowym fandomie. Na Cap Squad w jacuzzi z Hawkeye'ami w tle mogłabym się gapić całymi dniami, TE KOLORY! Seria z Buckym podczas II wojny światowej jest absolutnie cudowna i chwyta za serce: klik I (również w wersji nie-gifowej) i klik II (znów, kolory!). Bucky i Steve sprzed wojny to taki piękny, słodko-gorzki art. Plus, Tony i Peter Quill

2. Alice X. Zhang (Tumblr | Society 6) nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, jej fanarty z Doktorem Who dorobiły się licencji BBC. Ale my tu nie o Doktorze Who, zatem Natalie Dormer jako Kapitan Marvel, Blink no i oczywiście Bucky.

3. Kayaczek (Tumblr) - fajna kreska i w większości pluszowe i pocieszne grafiki: Stave, Peggy i Bucky w wydaniu jesienno-hipsterskim (małemu Steve'owi zaskakująco do twarzy z hipsterstwem) i te skarpety!

4. Sarandco (Tumblr), raz jeszcze miło i pluszowo. Bardzo charakterystyczna kreska i pocieszne, pucołowate ryjki: Kate i America, Peggy i Angie.

5. Artgroves (Tumblr): taki ładny fanfikowy Bucky!Cap. Plus, autorka tworzy głównie przy pomocy tradycyjnych metod, na płótnach, i ma to swój niezaprzeczalny urok. A już zupełnie swoją drogą sam fik należy do niewielu, które mogę szczerze polecić, fajnie wgryza się w psychologię postaci.

6. Dave Seguin (Tumblr | portfolio) i piękny dizajn pani Kapitan Peggy. Bo świat potrzebuje więcej Peggy!Cap. I Peggy tak w ogóle. 

7. John The Murray (Tumblr) - serio, więcej Peggy w roli Kapitan Ameryki.


9. Lalawoo (Tumblr) - widzieliście najnowsze figurki Dorbz od Funko towarzyszące Civil War? Sebastian Stan widział i nie zaaprobował. A ja się pozwolę nie zgodzić, bo uśmiechnięty Zimowy Żołnierz to materiał na koszmary.11. Egobuzz (Tumblr), czyli seria prześmiesznych crackowych komiksów. Nie sposób wybrać najlepszy, więc z moich ostatnich faworytów: Tuxedo Mask Bucky, Hashbrown No Filter i jak zostać Avengerem.

12. Rachel Pierce (Tumblr | portfolio) - kolejne komiksowe paski dla heheszków. Bardzo akuratne.

13. NavyDream (Tumblr | Redbubble) - Grumpy Bucky.

14. Varsha Vijayan (Tumblr | Society 6) i absolutnie cudne portrety: Peggy, Natasha, Jessica Jones, Pietro.

15. Eugene Trepanier (@eugenetrepanier) - Legally Hulk.

16. When It Rains It Snows (Tumblr | Redbubble) - taka piękna Kate w LA. Nigdy nie przeboleję faktu, że artystka tworzy głównie arty z jednym z moich największych NOTP (uwaga, prawie NSFW).

17. Rae (@raechoo) - Steve abuses his beard privileges. Bo to czysta słodycz. Also, bo Steve'owy uśmiech w ostatnim panelu jest tak bardzo Evansowy.

18. Amanda Herzman (@strangehats | shop) - jeśli dobrze pamiętam prace tej artystki pojawiły się w poprzednich recsach. Fajna, nietypowa kreska, która zdecydowanie zapada w pamięci: Peggy, Natasha, Bucky, Jubilee.

19. Moses Nester (@partthewaters) i The Corgi Avengers.

20. Sam (Tumblr | Society 6) i śliczna kreskówkowa Natasha w stylu Kim Possible.


21. Feredir (Tumblr | Society 6) - zdecydowanie mniej kreskówkowa Natasha z nieprzyzwoicie piękną fryzurą Scarlett Johanson. Serio, nikt nie ma prawa wyglądać tak dobrze we fryzurach wybieranych przez (względnie dobieranych dla postaci) Scarlett Johanson, and yet...

22. Abby Shaffer (@shop5 | Etsy) czyli raz jeszcze, chyba jedne z najpopularniejszych fanartów krążących po fandomie. Nie sposób przejść przez tag by nie potknąć się o panów z Marvela w wersji pin-up (Steve, Falcon, Hawkeye, WS Bucky, post-WS Bucky). Plus, komiksowa Natasha i Kapitan Marvel.

23. Vylla Art (Tumblr | shop) - dużo bohaterek. Na przykład Sharon Carter. Albo Sharon Carter jako Kapitan. Albo Kapitan Marvel. Generalnie dużo dobrego.

24. Petite Madame (Tumblr | Instagram) - nie jestem do końca fanką stylu i po szczerości autorka z reguły serwuje o wiele więcej fluffu, niż jestem w stanie przetrawić, to powiedziawszy: ma sporą fanbazę i jak najbardziej rozumiem zauroczenie jej pracami. Zdecydowanie warto znać. Osobiście uwielbiam Steve'a na okładce Rolling Stones. No i taka piękna Peggy.

25. Sophie Li (Tumblr | Society 6): “Dammit Steve, hold still”. Ech, tęsknię za SWATowym/kierowniczym kostiumem Steve'a. 

26. Nicholas (Tumblr | Society 6) - a to jest jeden z moich absolutnie ulubionych fanartów ze Stevem

27. Autor/ka (@bluewindsummer) tych krótkich komiksowych pasków zdaje się porzucił/a Internety/Tumblra/fandom. Ale są fajne i śmiechowe, a w Internecie nic nie ginie, a zatem Bucky vs XXI wiek: część pierwsza, druga i trzecia.

28. Newmilky (Tumblr) i Rouge.

29. Five Oclock (Tumblr | Society 6) - kolory! Natasha, Tony.

30. I na koniec coś, czego każdy potrzebuje w życiu, tylko jeszcze nie zdaje sobie z tego sprawy: Nick Fury w wianuszku